Jak włączyć Steam Guard i co to jest?

Steam Guard nie jest nowością, ponieważ jego wejście na rynek zostało ogłoszone już w 2011 roku. Valvue udostępniło Steam Guard dla wszystkich użytkowników aplikacji, korzystających z pecetów. Choć nie jest to jak widać nowością, wciąż wielu użytkowników nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, jak włączyć Steam Guard i co to jest. 

Czym jest Steam Guard?

Steam Guard jest dodatkowym poziomem zabezpieczeń, który może być aktywowany na koncie każdego użytkownika Steam. Głównym i pierwszym poziomem zabezpieczenia konta są hasło i login, które wybiera użytkownik podczas rejestracji konta, a następnie używa ich podczas każdego logowania się do platformy. 

Steam Guard jest natomiast drugim poziomem zabezpieczeń, który pomaga chronić konto w większym stopniu, przed niechcianymi kradzieżami i włamaniami. 

Po aktywacji Steam Guard każde logowanie z poziomu niezarejestrowanego do konta urządzenia będzie wymagało podania specjalnego kodu dostępu. W ustawieniach sam zdecydujesz, czy wolisz otrzymywać kod dostępu na adres e-mail, czy poprzez wyświetlenie w aplikacji mobilne Steam. W aplikacji mobilnej znajdziesz go w zakładce „Steam Guard”.

Dzięki temu, ograniczysz możliwość logowania się na swoje konto z innych urządzeń, bez twojej akceptacji. Autoryzować dostęp do swojego konta w Steam możesz poprzez aktywowanie Steam Guard poprzez swojego maila lub poprzez urządzenie mobilne.

Jeśli nie chcesz korzystać ze Steama lub innej aplikacji do pobierania gier, to zachęcamy do sprawdzenia Exiro.pl, gdzie znajdziesz gry do pobrania za darmo.

Jak włączyć Steam Guard? 

Aby dowiedzieć się, jak włączyć Steam Gurad musisz przede wszystkim pobrać aplikację Steam z AppStore lub Google Play i zalogować się na swoje konto Steam. Możesz wykonać ten krok zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, jak i komputera.

Po otwarciu okna głównego Steam, należy odszukać Ustawienia i z rozwijanego paska menu wybrać opcję Zarządzaj Steam Guard. Następnie powinno pojawić się okno, w którym będziesz miał możliwość zaznaczenia opcji zabezpieczenia konta przy pomocy Steam Guard. Po zaznaczeniu tej opcji należy kliknąć przycisk DALEJ. 

Jeśli włączamy Steam Guard z poziomu aplikacji mobilnej to po naciśnięciu zakładki Steam Guard w menu głównym, zostaniemy przeniesieni do okienka, w którym należy uzupełnić token uwierzytelniający. Kolejnym krokiem jest podanie numeru telefonu, na który następnie zostanie wysłany kod. Następne okno, które się pojawi, zawiera miejsce przeznaczone na wpisanie kodu z wiadomości SMS. Wpisany kod należy zatwierdzić przyciskiem WYŚLIJ.

Kolejnym krokiem jest poznanie kodu odzyskiwania. Wyświetli się w miejscu poprzedniego pola. Kod odzyskiwania będzie niezbędny w przypadku utraty sprzętu mobilnego, który przypisany jest do konta. Po wyświetleniu się kodu odzyskiwania dobrym pomysłem jest zapisanie go w bezpiecznym miejscu. Wyświetli się on jedynie ten raz, nie będziemy mieli później możliwości na ponowne przypomnienie sobie.

Ten krok jest ostatnim, który powinieneś wykonać, aby wiedzieć, jak włączyć Steam Guard. Proces uwierzytelnienia mobilnego został przeprowadzony prawidłowo, jeśli podczas każdego kolejnego logowania do konta Steam w aplikacji będzie się wyświetlał inny token, który będzie należało podać podczas logowania się.  

Jak włączyć Steam Guard przy użyciu e-maila?

W pierwszym kroku należy upewnić się, że podany e-mail został zweryfikowany przez Steam. Następnie należy włączyć Steam Guard, które znajduje się w ustawieniach. Na wyświetlonej stronie pojawi się opcja, pozwalająca otrzymywać kody autoryzacyjne na adres e-mail. Jeśli proces zakończył się pozytywnie, na adres e-mail będzie przychodził kod podczas logowania na nieautoryzowanym urządzeniu.

4.8/5 - 18 głosów
Avatar photo
Dominik

Jestem głównym redaktorem Exiro.pl, a przy okazji wielkim pasjonatem gier komputerowych, technologii i programowania. Mam na imię Dominik i jestem tu, aby dzielić się moją wiedzą i pasją z innymi entuzjastami gier.
Moja przygoda z grami komputerowymi rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy otrzymałem swoją pierwszą konsolę. Od tamtej pory moje zainteresowanie grami tylko wzrastało. Fascynuje mnie możliwość eksplorowania wirtualnych światów, rywalizacji w emocjonujących rozgrywkach i doświadczania niesamowitych historii.

Artykuły: 82

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *