Jak odblokować rynek steam i co to jest?

Będąc użytkownikiem platformy Steam, można nie posiadać wiedzy, jak odblokować rynek Steam, a nawet zadać sobie pytanie, czym on właściwie jest. Rynek Steam jest funkcją, do której dostęp ma każdy gracz, pod warunkiem, że jest zarejestrowany na platformie Steam. 

Rynek Steam zapewnia użytkownikom możliwość sprzedaży i zakupu przedmiotów cyfrowych, przeznaczonych do użytku na Steam. Jednak warto pamiętać, że w sytuacji, w której sprzedajemy dany przedmiot cyfrowy jesteśmy zobowiązani do przekazania prowizji, której wartość wynosi 5% wartości sprzedanego itemu. Jednocześnie prowizja nie może przekraczać dolnego progu, który wynosi 0,01$. 

Jak odblokować rynek Steam? 

Odpowiedź na pytanie, jak odblokować rynek Steam nie jest tak prosta, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Dostęp do rynku Steam kilka lat temu był znacznie łatwiejszy niż obecnie, Proces został utrudniony, jednak stało się tak z powodów bezpieczeństwa i choć wielu graczy nie było z tego zadowolonych, to z pewnością jest to dość istotny powód, którego nie należy bagatelizować.

Jak odblokować rynek Steam? Możemy tego dokonać korzystając z jednej z dwóch opcji. Pierwszą jest doładowanie portfela środkami na swoim koncie Steam. Natomiast drugą – zakup gry, bądź oprogramowania wybierając przy tym dowolną płatność. 

Aby cieszyć się odblokowanym rynkiem Steam należy przestrzegać jednej istotnej zasady – powinno się dokonywać takiej transakcji minimum raz w roku, nie później niż 7 dni przed wybiciem terminu.

Niezbędnym elementem podczas odblokowania rynku Steam jest również przejście procesu Steam Guard. Ta opcja jest dodatkowym zabezpieczeniem, umożliwia włączenie podwójnej autoryzacji, dzięki czemu znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo utraty konta poprzez włamanie i kradzież. Po przejściu procesu Steam Guard należy odczekać 15 dni, nim opcja włączenia rynku Steam będzie dostępna.

Czym jest rynek steam?  

Rynek steam jest miejscem, w którym gracze mogą kupować oraz sprzedawać różne przedmioty cyfrowe. Dostępne elementy muszą być oczywiście stworzone z myślą o Steam. Wśród nich z pewnością znaleźć można takie elementy, jak skórki, karty lub różnego rodzaju przedmioty używane w grach na Steam.

Dostęp do rynku Steam posiada każdy zarejestrowany gracz. Jednak, aby zacząć z niego korzystać i przeprowadzać transakcje należy uprzednio go włączyć. Na szczęście odpowiedź na pytanie, jak odblokować rynek steam nie należy do najtrudniejszych zagadnień ze świata gier. 

Jakie są powody zablokowania rynku steam?

Powodów założenia blokady na korzystanie z opcji rynku steam może być kilka. Powodem zmiany dostępności do tej opcji, jak podaje Valve, była chęć wprowadzenia ulepszeń, zapewniających większe bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego, blokady rynku steam wiążą się min. z możliwością zagrożenia bezpieczeństwa.

Istnieją dwa rodzaje blokad. Pierwsza jest jedynie tymczasowa, dzięki czemu użytkownik ma jeszcze szansę uzyskania dostępu do rynku steam, natomiast druga jest już permanentna. 

Blokada tymczasowa może zostać nałożona np. w przypadku, gdy użytkownik anuluje jedną z zaakceptowanych już wymian. Innym przypadkiem nałożenia blokady tymczasowej jest logowanie się poprzez urządzenie, które nie zostało jeszcze zautoryzowane przez Steam Guard.

Powodów zablokowania dostępu do rynku Steam jest naprawdę wiele. Wszystkie ewentualności zostały szczegółowo opisane na oficjalnej stronie Steam. Każdy zainteresowany możliwymi powodami blokad odnajdzie tam dokładne informacje.

4.7/5 - (14 votes)
Zostaw komentarz

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...