Subnautica download

KRÓTKO O Subnautica download

Witajcie. Dzisiaj pod lupę bierzemy dosyć nietypową, lecz nadal bardzo ciekawą grę. Pozwólcie, że zaproszę was do ogromnego i niekończącego się świata Subnautica Download, lecz zadajmy już na samym starcie pytanie. Czy owa gra na pewno jest przygodową grą akcji, czy może czymś więcej? Na to pytanie dziś sobie odpowiemy.

Subnautica Download

Już na samym starcie pozwolę sobie o stwierdzenie, że tak naprawdę Subnautica Pełna Wersja nie jest grą przygodową tylko przerażającym horrorem. Dlaczego? Bo podobno boimy się tego co nieznane, a to właśnie oferuje nam Subnautica za darmo przez 90% rozgrywki.

POBIERZ GRĘ

Przygoda? Czy może horror?

Wedle podstawowych informacji, które możemy wyszukać na temat Subnautica Pobierz jest to przygodowa gra akcji z elementami survivalu, który wynika z faktu, że nasza postać musi jeść, pić i unikać w grze stworzeń, które tylko czyhają, by zrobić nam krzywdę.

Głównym celem w Subnautica za darmo jest przeżycie. Krótko o fabule mówiąc, bo nie ma jej wiele, jesteśmy rozbitkiem na obcej planecie, której w 90% powierzchnię pokrywa woda oraz niezbadane pod nią głębiny. Towarzyszy nam widok bezkreśnie rozciągającej się wody, a towarzyszy nam jedynie samotność. Sytuacja, którą można porównać rodem z „Obcy, ósmy pasażer nostromo” gdzie film promował slogan „W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku”. To samo analogicznie dotyczy głębin gdzie, dźwięk rozchodzi się całkowicie inaczej niżeli na powierzchni, a tutaj dochodzi fakt, że jesteśmy samotnym rozbitkiem, gdzie dookoła nas jest woda i musimy sobie jakoś z tym faktem poradzić i przetrwać.

Subnautica Download – który tryb wybrać?

Jednym słowem tryb survivalowy Subnautica Download nie jest dla każdego. Można doświadczyć w grze dużego stresu związanego z nurkowaniem, obserwowaniem wszystkich przesmyków, które mamy możliwość zwiedzić oraz różnych stworów, które są nam kompletnie nie znane, a pierwsze informacje możemy zdobyć po dopłynięciu i przeskanowaniu ich naszym podręcznym skanerem. Nie każdemu może się taki typ rozgrywki spodobać. Są także inne tryby takie jak np. tryb swobodny lub kreatywny, lecz jakby go nie nazwać polega on po prostu na czystej eksploracji, gdzie znika problem dbania, o to byśmy zawsze mieli co jeść, pić lub fakt uciekającego paska z tlenem w lewym dolnym rogu.


Szukasz innej gry? Od siebie polecamy: BeamNG Drive download


Tryb kreatywny powoduje jednak trochę inny problem z natury takich otwartych survivali.
Zapytacie jaki? Otóż bezkres możliwości eksploracji. Ludzie uwielbiający taki typ rozgrywki odnajdą się tu świetnie. Świat wydaje się nie kończyć, a głębokości, na które można sobie pozwolić, podczas zanurzania są gigantyczne. W tym trybie też nie musimy się martwić o różne kreatury czekające w odmętach głębin, gdyż po prostu jesteśmy wtedy nieśmiertelni.

Subnautica Download wprawdzie nie jest określana jako horror nawet przez twórców, lecz wiedzieli oni doskonale, co dodać by nerwy nie opuściły gracza. W grze wystarczy tylko popłynąć głębiej w odmęty różnych jaskiń, a z czasem daje się zwrócić uwagę, że nasze pole widzenia zawęża się i powoli nawet światło nie pomaga nam w nawigacji drogi. Wąskie przesmyki, klaustrofobiczne wąwozy, które finalnie prowadzą do nikąd. Często na dużych głębokościach zdarza się nam po prostu zabłądzić, co z czasem może powodować delikatny lęk bycia uwięzionym w pewnym miejscu. 

Czy to wszystko, na co stać Subnautica Download?

W Subnautica Pobierz, na trybie kreatywnym osobiście podjąłem przetestowania limitów tej gry odnośnie faktu, na jaką głębokość maksymalnie mogę zejść, lub na jaką głębokość pozwoli mi gra, oraz co tam zobaczę. To, co zobaczyłem na głębokości ponad 2000 metrów oraz czego doświadczyłem mógłbym porównać do wrażeń z którejś części slendermana. Jakieś różne stwory, które są już widoczne dosłownie kilka metrów od mojej twarzy w grze, gdyż światło na takiej głębokości już na wiele nie pozwala oraz fakt tego, że po prostu pojawiają się znikąd.

Tutaj nasuwa się także pewna konkluzja w temacie głębin, którą chętnie przytoczę, bo naszła mnie podczas grania właśnie w ten tytuł. Głębiny to tak naprawdę drugi kosmos w odczuciu tego jak bardzo niezbadanym terenem są. Poniżej pewnych głębokości człowiek bez specjalistycznego sprzętu zejść nie może, mówiąc o prawdziwym świecie oczywiście. Nie wiemy jako ludzkość, czego możemy się tam spodziewać i takie właśnie wrażenie dawała mi cały czas Subnautica Pełna Wersja. Stąd wynika cała ta otoczka gry, która bardziej przypomina horror niżeli grę przygodową z elementami survivalu.

POBIERZ GRĘ

Subnautica Pobierz

Kolejny raz potwierdzając moje słowa – obawa przed nieznanym w tej grze jest chyba naszym największym możliwym wrogiem. Gdy już przeczytamy o czymś, zobaczymy to na obrazku lub krótkim gameplayu to w grze nas już to aż tak nie zaskoczy. Pytanie nasuwa się w stosunku co z tymi wszystkimi stworami, które tylko czyhają gdzieś w głębinie, poza zasięgiem naszego wzroku na dogodny moment do ataku na nic niespodziewających się nas, graczy.

Czy Charlie Cleveland, twórca Subnautica Download trochę nas oszukał w opisie, jaka to gra? Moim subiektywnym zdaniem trochę tak i trochę nie. Dlaczego? Fakt, że do gry podchodzimy jak do klasycznego survivalu, gdzie od czasu do czasu musimy zejść pod wodę po surowce, idealnie usypia naszą czujność i działa na jej korzyść, lecz ta korzyść wynika z faktu siejącego strachu symulatora bycia jedynym człowiekiem na obcej planecie pokrytej wodą, gdzie wszystko, co jest lekko niepokojące, w pierwszym spotkaniu może stać się wręcz przerażające. I tutaj wracamy do pytania z samego początku oraz mojej konkluzji. Zasada, że boimy się tego co nieznane idealnie się tu sprawdza, a Charlie Cleveland był tego w pełni świadomy, tworząc tę grę, za co należą mu się brawa, bo w tej płaszczyźnie gra spełnia w 100% swoje przeznaczenie. 


Szukasz innej gry? Od siebie polecamy: Minecraft Java Edition download


Subnautica Pełna Wersja za darmo

Kończąc już ten artykuł, gra Subnautica jest grą bardzo ładną. Jej oprawa graficzna jest na naprawdę wysokim poziomie, mimo że sercem gry jest silnik wizualny Unity. Dźwięki, które dochodzą do naszych uszu podczas przemierzania głębin, są świetnie zaprojektowane i niejeden horror by nie powstydził się takiej oprawy dźwiękowej. Gra sprawdza się jako idealny symulator przetrwania i da się w niej spędzić wiele godzin świetnej zabawy mimo tych chwil grozy, których możemy doświadczyć. Gorąco polecam.

Skąd pobrać Subnautica za darmo?

Subnautica Download za darmo, możesz pobrać na naszej stronie, jest w pełni spolszczoną wersją gry ze wszystkimi dodatkami. Po skompletowaniu gry razem ze wszystkimi dodatkami została wielokrotnie sprawdzona pod kątem wirusów i malware, dlatego nie musisz już zastanawiać się Skąd pobrać Subnautica Pełna Wersja. Gra była testowana na naszym komputerze wielokrotnie i na różne sposoby, dzięki czemu masz pewność, że gra będzie działać bez zarzutów.

Systemowe Wymagania
Minimalne:
 • System:

  Windows 7/8/10, Linux, System MAC OS X

 • Procesor:

  Intel Core i3 2.5 GHz

 • Pamięć ram:

  4 GB RAM

 • Grafika:

  512 MB Intel HD 4600 lub lepsza

 • Pamięć na dysku:

  20 GB dostępnego miejsca na dysku

Rekomendowane:
 • System:

  Windows 7/8/10, Linux, System MAC OS X

 • Procesor:

  Intel Core i5 3.2 GHz

 • Pamięć RAM:

  8 GB RAM

 • Grafika:

  2 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza

 • Pamięć na dysku:

  20 GB dostępnego miejsca na dysku

 • Dodatkowe informacje:

  Pamiętaj, że wymaganie systemowe są tylko informacją orientacyjną i często zawyżoną. Nie bój się pobierać Subnautica mając słabszy komputer.
  Wymagane połączenie z internetem.

Nasza opinia
 • Ocena Subnautica
  8.1Ocena łączna

  Oceny Subnautica download dokonali wszyscy pracownicy exiro.pl. Z ocen została wyciągnięta średnia.

  • Grafika
   81
  • Dźwięk
   87
  • Styl gry
   79
  • Fabuła
   85
Plusy i minusy gry

Subnautica posiada wiele zalet, ale także wad. Wymienimy nasze spostrzeżenia poniżej, ale sugerujemy, abyś pobrał Subnautica za darmo i przetestował grę sam!

  • Plusy
   • Duży, podwodny świat
   • Przejrzyste menu tworzenia przedmiotów
   • Łatwe i intuicyjne sterowanie
   • Różnorodność roślin, zwierząt
   • Polska wersja językowa
  • Minusy
   • Szybko kończy się poziom tlenu, co może irytować
   • Mocno wciąga
Gra Szczegóły
POBIERZ GRĘ
POBIERZ GRĘ
LICZBA POBRAŃ: 2409
Gra okładka
okładka
Wymagania wiekowe dla gry Subnautica wynoszą 7 lat.
Zostaw komentarz

Login
Loading...
Sign Up

New membership are not allowed.

Loading...